Obserwatorzy

wtorek, 24 lutego 2015

Nie przykrywaj strachem swoich talentów

Wielu ludzi nie ma pomysłu na życie. Wielu zostaje w swojej strefie bezpieczeństwa ze strachu. Wielu boi się eksplorować swoje życie ze strachu przed utratą tego co mają, choć nie mają wiele. Choć byliby w stanie osiągnąć wielkie rzeczy.

Każdy ma jakiś talent. 
Niestety większość ludzi je w sobie tłumi. Być może jest to spowodowane lenistwem, może brakiem środków, może brakiem czasu. Jednak jeśli jest w nas coś co chcemy rozwijać, coś z czym dobrze się czujemy, co sprawia nam radość to jesteśmy sobie winni by zorganizować czas na realizację tej rzeczy. Spokój ducha i wewnętrzna równowaga jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu - są to rzeczy konieczne by czuć się szczęśliwym.


Są ludzie którzy z pieniędzy zrobią śmieci, ale także tacy, którzy ze śmieci zrobią pieniądze.  
Każdy może stworzyć coś z niczego. Fotografowi nie potrzeba od razu studia, super sprzętu, drogiego oświetlenia oraz zaawansowanych programów do edytowania zdjęć by zaistnieć w swojej branży. Jeśli będzie miał talent i pokaże go światu, świat go doceni. Jeśli pisarz napisze książkę musi ją przekazać odpowiednim osobom by doszło do publikacji. Trzeba mieć podstawową rzecz - chęć działania i siłę przebicia. Jeśli ktoś pięknie śpiewa co stoi na przeszkodzie, żeby zacząć publikować swoje utwory w internecie? Jednak większość ludzi boi się jak otoczenie przyjmie takie działania, co sobie o nim/niej pomyślą znajomi, rodzina etc. Strach paraliżuje naszą kreatywność, nasz pomysł na życie i nie pozwala nam rozwijać naszego potencjału. Nie pozwólmy więc innym niszczyć naszych celów tylko dlatego, że oni uznają go za niemożliwy do wykonania.Czy ja mam na to sposób? Po części. Przede wszystkim wiem czego chcę. Mam swoje cele i wiem co zrobić żeby je realizować. Błędem ludzi jest też obejmowanie jednego planu na życie. Zawsze trzeba mieć plan B. Ważne jest tylko by nie rozpoczynać jego realizacji nim uznamy że plan A jednak nie był strzałem w dziesiątkę. Albo robimy jedną rzecz dobrze albo wcale. Skupmy się na tej rzeczy dopóki nie będziemy w niej mistrzami, dopiero później bez wymówek możemy podejść do realizacji innych celów. 


Pytanie oczywiście czego naprawdę chcemy, co jest naszą pasją. Niektórym wystarczy dom, stabilna praca i spokojne codzienne życie. Inni wolą ciągłe podwyższanie sobie poprzeczki w każdej kategorii. I to właśnie tacy ludzie osiągają sukcesy. Szkoda tylko, że dla ludzi liczą się jedynie pieniądze a nie pasja. 

Prawdą jest to, że bez ludzi kreatywnych nie powstałoby nic. NIC. Sądzę, że przed wynalezieniem elektryczności ludzie sobie nawet nie wyobrażali jak coś takiego może istnieć, sądzili, że to niemożliwe. Jednak ktoś miał WIZJĘ i URZECZYWISTNIŁ ją. 

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ograniczone umysły.

6 komentarzy:

 1. Są ludzie którzy z pieniędzy zrobią śmieci, ale także tacy, którzy ze śmieci zrobią pieniądze - bardzo prawdziwe.
  A jaki talent Ty wprowadzasz w czyn? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę tego jest, jednym z wielu rzeczy jest to, że tutaj piszę. Jeszcze niedawno nie dodałabym wpisu tego typu, skupiałabym się tylko i wyłącznie na kosmetykach czy innych wyłącznie kobiecych tematach, teraz piszę praktycznie o wszystkim a wiele rzeczy tutaj nie publikuję. Ponad to prowadzę sklep, studiuję i staram się cały czas się rozwijać i nie stawać w miejscu :) talent ma różne znaczenia nie musi to być tylko śpiew czy taniec, wolę myśleć że talentem samym w sobie jest znalezienie sobie czegoś co będziemy lubili robić.

   Usuń
 2. Ostatnie zdanie niesamowicie motywuje, daje do myślenia i pobudza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post. W końcu coś nowego :)! Ja mam pasję, jest to robienie filmów animowanych przykładowo :). Oraz sądzę podobnie jak ty ;)

  Obs za obs? Daj mi znać
  iwbaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ograniczone umysły" - muszę to zapamiętać ! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny post, ważne by nie stać w miejscu!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz, daje mi to ogromną motywację :)
Jeśli zaobserwujesz, daj znać w komentarzu a chętnie Cie odwiedzę :)